به سایت WEAP خوش آمدید
WEAP
ویپ حاصل ابتکار Stockholm Environment Institute.


درباره ويپ

خانه
چرا وبپ؟
ویژگی ها
تازه ها
نماهایی از برنامه
تصویر متحرکی از برنامه
کاربردها
مقالات
تاریخچه و دست اندرکاران

استفاده از ویپ
دانلود
مجوز استفاده
راهنمای کاربر
آموزش
فایل های ویدئویی
منابع

انجمن کاربران
تبادل نظرات
لیست اعضا
ویرایش پروفایل

حمایت های جانبی
دوره های آموزشی
دروس دانشگاهی
همکاری

درباره ما
برنامه منابع آب موسسه محیط زیست استکهلم - ایلات متحده
ارتباط با ما


خبرهای زیست محیطی
LEAP
آیا به مبحث انرژی علاقه دارید؟
در مورد "لیپ" بخوانید: نرم افزار موسسه محیط زیست استکهلم برای برنامه ریزی انرژی.

امکانات ویپ

يك لايه بصری مبتنی بر رابط گرافیکی سیستم اطلاعات جغرافیایی بصری مبتنی بر رابط گرافیکی سیستم اطلاعات جغرافیایی ، ساده و در عین حال قدرتمند، برای ساخت، مشاهده ، و اصلاح پیکربندی فراهم می کند. كاربر شماتيك منطقه طرح خود را با "كشيدن و رها كردن" اجزا به داخل سيستم ، طراحي مي كند. این عناصر می توانند توسط Arcview و یا دیگر فایل های استاندارد GIS همپوشانی شوند. داده ها در تمامی قسمت ها را میتوان با کلیک بر روی نماد مورد نظر در قسمت شماتیک ویرایش نمود كاربر مي تواند در هر جايي از ويپ با كليك كردن روي تب كمك(هلپ) از مدل مشورت و توضيح بگيرد. در سراسر برنامه پيغام هايي و اعلان هايي به شما در كاربرد صحيح مدل مشاوره مي دهند. با سیستم گزارش دهی بسیار انعطاف پذیر و جامع ويپ، کاربر می تواند به عنوان خروجی گرافیکی، جدولی یا نقشه بر اساس گزارش سفارشی ارايه دهد. و انتخاب کنید از بين تعدادی از گزینه های قالب بندی (به عنوان مثال ، واحد متریک یا انگلیسی، سال ، سطح مطلق، درصد سهام، و یا نرخ رشد). پیکربندی گزارش خاص را می توان به عنوان "مورد علاقه"، که می تواند به ترکیب "مروری" و یا خلاصه، از شاخص های کلیدی سیستم است ذخيره كرد؛ این مرورها پس از آن می تواند به سرعت برای بررسی مورد بازیابی قرار گيرد.

ویپ به زبانهای زیر در دسترس است ( برخی به طور کامل ترجمه نشده): انگلیسی, عربی, چینی, فارسی, فرانسوی, یونانی, کره ای, پرتغالي, روسی, اسپانیایی و تایلندی. در منو ویپ امکان انتخاب و تغییر زبان به زبان های زیر وجود دارد. ارتباط با ما اگر می خواهید عضو شوید داوطلبان دیگر برای یاری نمودن در ترجمه به این زبان و دیگر زبان ها

نکات برجسته

 • سیستم برنامه ریزی یکپارچه منابع آب
 • ساخته شده در مدل های : رواناب و نفوذ، تبخیر و تعرق، نيازهاي محصول و بازده، اندر كنش آب هاي سطحي و آبهای زیرزمینی و کیفیت آب
 • محیط گرافیکی GIS محور با قابلیت کشیدن و رها کردن (drag and drop)
 • قابلیت مدل سازی با تعدادی از توابع ساخته شده
 • متغیرها و معادلات تعریف شده توسط کاربر
 • ارتباط دینامیکی به مدل های دیگر و صفحات گسترده
 • برنامه خطی گنجانده شده در نرم افزار معادلات مربوط به تخصیص آب را حل می کند
 • ساختارهای داده ای انعطاف پذیر و قابل ارتقا
 • سیستم گزارش دهی قوی شامل اشکال، جداول و نقشه ها
 • راهنمای کاربر و کمک حساس و دقیق نسبت به محیط
 • Minimal requirements: runs under Windows XP, Vista, 7, 8 or 10 with 256 MB RAM

ساختار

ویپ متشکل از پنج دیدگاه اصلی می باشد

شماتیک - ابزارهای GIS مانند کشیدن و رها کردن ("drag and drop") اجزای سیستم در محل مناسب خود به شما این امکان را می دهد که به راحتی شماتیک سیستم خود را طراحی کنید. فایل های ArcView و رستری و برداری استاندار GIS را به عنوان لایه های پس زمینه اضافه کنید. دسترسی سریع به داده ها و نتایج برای هر جز از سیستم.

داده ها - ابزار مدل سازي (مناي داده ها) اين امكان را فراهم مي كند كه شما متغيرها و روابط را ايجاد كرده ،فرضيات و برنامه هاي طرح را با استفاده از عبارات رياضي وارد كنيد و آن را به صورت پويا با اكسل مرتبط كنيد.

نتایج - صفحه نمایش دقیق و انعطاف پذیر تمام خروجی مدل را می توان در نمودار ها، جداول و بر روی نقشه مشاهده شده است. فرمت های گراف و نقشه برای مشاهده انیمیشن از نتایج در طول زمان را اجازه می دهد.

جستجوگر سناریو - طراحی تعدادی خلاصه نمودا جهت برجسته کردن شاخص های کلیدی سیستم برای بررسی سریع. چگونگی تغییر نتایج در صورت تغییر داده ها را کاوش کنید.

یاداشت ها - داده ها و مفروضات خود را مرتب و منظم نزد خود نگاه دارید

بعدی: تازه ها